niedziela, 8 września 2013

Tablica na szpulki nici


Prawie 4 lata temu, gdy dopiero zaczynałam interesować się szyciem na maszynie, moje przybory do szycia mieściły się w pudełku. Może już nie takim małym, bo było to pudełko po kozakach. Obłożyłam je papierem, a w środku zrobiłam przegródki. Gumki, tasiemki, nici, zamki i inne bardzo potrzebne rzeczy znalazły tam swoje miejsce. Po pewnym czasie jedno pudełko już nie wystarczało. Pojawiło się więcej pudełek. Jedno na zamki, inne na tasiemki, koronki i na nici. Jednak przechowywanie nici w pudełku nie za bardzo mi się podobało. Nieraz Madzia po zabawie takimi nitkami, zostawiała mi jeden splątany pęk (chyba nawet w ten sposób wpadłam na pomysł tytułu do mojego pierwszego bloga - W nici zaplątana :). Ogólnie też gorzej szukało mi się odpowiedniego koloru.
Od jakiegoś czasu nie narzekam już na zaplątane nici, a wybór odpowiedniej nitki stał się łatwiejszy. Małżonek mój (po zastosowaniu lekkiego przymusu;), zrobił mi tablicę na szpulki. Jego zadaniem było wywiercenie dziur i przycięcie kołeczków, ja zajęłam się ich mocowaniem i malowaniem całej tablicy.
I tak mam  miejsce na 130 szpulki nici.
Dosyć pisania, teraz nastąpi prezentacja  tablicy:).

Pogoda dziś, chyba w wielu miejscach Polski, była taka, jaką najbardziej lubię. Słonecznie, nie za gorąco i nie za zimno, tak w sam raz:). 

Przypominam jeszcze o moim Candy, na które wciąż serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam słonecznie :)
Yvonne

11 komentarzy:

 1. Ja też chcę taką tablicę! Jak męża przymusić żeby się postarał o taką? :)
  Pozdrawiam jako Anonim bo ciągle nie mogę dodawać komentarzy z konta SzyjDobrze...

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie zadziałało proszenie, mówienie, proszenie, mówienie, przypominanie, o kupnie rzeczy potrzebnych na tablicę. Chyba trzeba wałkować to tak długo, aż dla świętego spokoju zrobi i już :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Drogie Koleżanki! więcej wiary we własne możliwości- Ja planuję zrobić sobie taką tablicę sama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najtrudniejsza rzecz dla mnie to wywiercenie dziur pod kątem. Reszta rzeczywiście nie jest trudna do zrobienia :)

   Usuń
 4. świetna! widzę,że używamy takich samych nici :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych nici mam dość dużo, bo kolory są fajne i mają dobre oznaczenia, więc jeśli trzeba dobrać taką samą nitkę, to nie ma z tym problemu.
   Do pikowania używam jednak nitek z Areny. Czasem mam problem z ich zakupem, szczególnie innych kolorów niż biały i kremowy, bo nie są dostępne w wielu miejscach.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. przepięknie to wygląda, tęcza barw i praktycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. cudnie to wygląda, jak tęcza :)
  ładnie tu u ciebie, zostanę na dłuzej

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale masz arsenał nici!!!! A jak pięknie wyeksponowany! Rewelacyjna ozdoba pokoju/pracowni, a przy okazji jaka praktyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie musiałam długo prosić męża o swoją tablicę ;), ale moja niestety nie wygląda aż tak pięknie, ponieważ robiliśmy z tego co znaleźliśmy ;D najważniejsze, że jest ;) Twoja wygląda bardzo profesjonalnie. Szkoda, że wcześniej nie widziałam tego wpisu, może byśmy się zainspirowali Twoim pomysłem ;)

  OdpowiedzUsuń